Позакласні заходи

Позакласний захід "Інтелектуальне казино"

Призначений для учнів 5-8 класів.

Мета: підвищення інтересу учнів до вивчення базових предметів, виховання позитивного відношення до знань;

формування творчого відношення до навчальної діяльності, активізація пізнавальної активності учнів;

розвиток уміння діяти самостійно, висувати гіпоте­зи при вирішенні поставлених запитань, розвиток уміння відстоювати свою точку зору, аналізувати;

формування вмінь і навичок, які носять в сучасних умовах загально інтелектуальний, загальнонауковий характер.

Програми та обладнання: презентація з основними етапами гри та завдан­нями, годинник, роздавальний матеріал.

Методичні рекомендації

Гра належить до традиційних і визнаних методів навчання і виховання школярів. Цінність цього методу полягає в тому, що в ігровій діяльності освітня, розвиваюча й виховна функції діють у тісному взаємозв'язку. Гра як метод навчання організовує, розвиває учнів, розширює їхні пізнавальні можливості, виховує особистість.

Для проведення гри треба підготувати роздавальний ма­теріал:

• банкноти номіналом у «один розум»;

• таблички з цифрами 1, 2, 3 і 4;

• «чорну шухляду» або скриньку, голку, флешку, CD-ROM, мішок, зошит;

• бейджики для помічників, ведучого та учасників;

• ігрове поле на 16 клітинок для ставок учнів (можна на­малювати поле 4x4 клітинки на аркуші формату А4 або підготувати відповідний слайд у презентації).

ХІД ЗАХОДУ

I. Організаційний момент

Учасники мають 16 банкнот по «одному розуму», таблички з номерами 1, 2, 3 і 4, столи розставлені по колу.

II. Мотивація навчальної діяльності

Учитель:

У ланцюзі людина стала останньою ланкою,

І краще все втілюється в ній.

Як тополя, піднеслася вона гордою головою,

Розумом обдаровано і мовою благою,

Вмістилище духу і розуму вона -

Весь світ безсловесних підкорений їй.

Фірдоусі

Слово вчителя:

- Добрий день, я вітаю вас у нашому інтелектуальному казино. Нехай ці слова знаменитого персидського поета Фірдоусі стануть епіграфом нашої сьогоднішньої зустрічі, а девізом - вільна інтерпретація приказки: «Поганий той учень, що не мріє стати відмін­ником»! Починаємо гру.

Наше казино - це те саме місце, де можна заробити своїм розумом. Тільки гроші в нас особливі! Це банкноти достоїнством у «один розум»... Пам'ятаєте, як говориться: один розум добре, а два краще. А їх у вас, шановні гравці, по 16 «розумів» у кож­ного. Протягом гри ви маєте збільшити свій рахунок, але можете й стати банкрутом.

І перед початком гри команди представляються.

III. Ознайомлення з правилами гри та випробування

Тур І «Казино»

Спочатку команди через жереб дізнаються хто буде відповідати першим. Потім перша команда на ігровому полі обирає квадрат для ставки.

Слово вчителя:

- Я називаю галузь знання і запитання, а ви, якщо зважи­теся відповідати, повинні будете зробити ставку в «один розум». У випадку удачі ваша ставка подвоюється, ви заробляєте ще «один розум». Якщо ж ви помиляєтеся - тоді не засмучуйтесь - ваші «розуми» поповнять касу нашого інтелектуального казино.

Як бачите, умови гри прості: я даю запитання і кілька варі­антів відповідей. Ви повинні вибрати правильну відповідь і під­няти табличку з відповідною цифрою: 1, 2, 3, чи 4. Але давайте домовимося - відповідати на запитання має право тільки той, хто зробить свою ставку. Інші - мовчать! Спробуємо?

Слово вчителя:

- От запитання з галузі інформатики. Хто сміливий? Робимо ставки.

Увага, запитання: Який пристрій не призначений для обробки інформації?

1. Калькулятор 2. Комп'ютер 3. Принтер 4. Телефон

Цілком правильно, потрібна відповідь під цифрою 3. Умови гри зрозумілі всім? Тоді починаємо. Отже, робимо ставки.

V. 1 тайм. Запитання для ігрового поля

Питання гри:

  • Знайдіть найбільш точніше визначення слову «computer»

А: очислювальна машина В: вимірювальний пристрій

Б: ігрова машина Г: засіб для обміну інформацією

  • Який пристрій введення є базовим?

А: клавіатура В: миша

Б: сканер Г: трекбол

  • Як називається покажчик, який вибирає на екрані об'єкти для подальшої роботи?

А: курсив В: курсант

Б: показник Г: курсор

  • Як називається програма, яка керує зовнішнім пристроєм?

А: контролер В: процесор

Б: драйвер Г: кулер

  • Який файл не можна прочитати як звичайний текстовий файл?

А: music.txt В: command.com

Б: аutoexec.bat Г: msdos.sys

  • Який пристрій не є маніпулятором?

А: миша В: джойстик

Б: сканер Г: трекбол

  • Це логотип

А:Windows В: Solaris

Б:MacOs Г: Linux

  • Чим відома фірма Seagate?

А: материнськими платами В: CD-ROMами

Б: принтерами Г: жорсткими дисками

  • Який пристрій має найменшу швидкість обміну інформацією?

А: CD-ROMами В: дисковод для гнучких дисків

Б: жорсткий диск Г: мікросхеми оперативної пам'яті

  • Якому десятковому числу відповідає двійковий код 10101?

А:21 В: 12

Б: 42 Г: 16

  • Де і ким була створена мова програмування Паскаль?

А: Німеччина; Лейбніц В: Швейцарія; Ніколас Вірт

Б: США; Стів Джобс та Стів Возняк Г:Франція; Блез Паскаль

  • Перша у світі жінка програміст

А: Ада Фон Нейман В: Ада Лавлейс

Б: Ада Жакард Г: Ада Хорезмі

  • Скільки символів можна закодувати за допомогою одного байта?

А: 256 В: 512

Б: 128 Г: 155

  • Щоб вставити маркер кінця сторінки, необхідно натиснути:

А: Shift + Enter В: Shift + End

Б: Shift +F12 Г: Shift +Ctrl

  • Скільки байтів інформації міститься в повідомленні обсягом чверть кілобайта?

А: 128 В: 256

Б: 138 Г: 225

Народна мудрість говорить: «Учитися - завжди пригодиться». А один найдавніший невідомий автор писав так: «Сину мій! Від юності твоєї віддайся навчанню, і до сивин твоїх знайдеш му­дрість!...» Але ми до сивин чекати не будемо і вже по закінченні першого тайму обчислимо «розуми» у гравців.

Тур 2 «Швидкі пальці»

Від кожної команди виступає 1 учасник. Завдання за 1 хвилину набрати найбільшу кількість слів із запропонованого тексту. Ставка 2 «розуми», переможець забирає всі ставки.

Тур 3 «Відгадай хто?»

Одна команда за один хід може відкрити лише одну область, що закриває собою малюнок. Хто раніше вгадає схований об'єкт - перемагає.

Тур 4 Аукціон «Кіт у мішку»

Кіт № 1. Сьогодні ти про нього мріяв. їх хтось сьогодні втра­тив. Без них тобі не обійтися? Тоді плати і не скупися! Стартова ціна один «розум». (Один розум)

Кіт № 2. У мішку те, що хотів би мати кожен з вас. ... Стартова ціна - всього один «розум». Хто хоче придбати коштовну річ за один «розум»? Отже, щасливчик, одержуйте «кота в мішку» - це «відмінно» на найближчому уроці інформатики, але тільки, чур, підготуватися!

Кіт 3. Це предмет, призначений для зберігання інформації. Незамінна річ на уроці. Що це? Стартова ціна один «розум». (Зошит)

IХ. Підсумки

Тепер нам залишається визначити, хто збільшив кількість «розумів» від початкової кількості, і нагородити щасливчика.

© 2016 Worlds Collide. Всі права захищені.
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати